Obecní rozhlas

Stolní tenisté ze Šumvaldu přišli při povodních o všechno, teď mají šanci získat nové stoly (6.4.2021)

Po povodních v červnu 2020, které nejvíce postihly vesnici Šumvald nedaleko Uničova na Olomoucku, se vzedmula obrovská vlna solidarity. Pomáhat s odstraňování následků povodně přijížděli dobrovolníci z celého kraje, lidé ze vzdálenějších koutů republiky posílali finanční příspěvky a obec díky tomu začala brzy žít takřka normálním životem.

S následky povodně se ale bude Šumvald vyrovnávat ještě delší dobu a opět k tomu potřebuje pomocnou ruku. Například místní klub stolního tenisu ST Šumvald-Břevenec přišel během jediné noci o veškeré sportovní vybavení, které po dlouhá léta budoval. Díky kvalitnímu zázemí v něm fungují tři družstva mužů, která hrají v nejvyšších regionálních soutěžích, ale především nabízí možnost využití volného času dětí a teenagerů, pro které byl fungující klub stolního tenisu jednou z mála sportovních nabídek ve vesnici.

Klub má teď velkou šanci pořídit čtyři nové pingpongové stoly. Projekt ST Šumvald-Břevenec se dostal do charitativní aplikace Nadace ČEZ s názvem EPP – Pomáhej pohybem a díky tomu ho může svou energií podpořit každý, kdo si při běhání, jízdě na kole, turistické procházce nebo vycházce s kočárkem aplikaci ve svém mobilu zapne. Vysportované body pak Nadace ČEZ převede na finance a pošle je do Šumvaldu na nákup nových stolů.

Více také na www.pomahejpohybem.cz.

Info pro veřejnost

Obec Šumvald se od 15.8.2018 stala plátcem DPH

Nabídka práce v regionu

NABÍDKA PRÁCE ve vašem regionu

Czech POINT na OÚ

Obecní úřad Šumvald

Adresa:
Šumvald č. p. 17
783 85 Šumvald
Tel.: 585 041 258
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
[ E-podatelna ]

Úřední hodiny:
Pondělí, Středa
7:00 - 10:45 a 11:15 - 17:00
[ Kontakty ]

Návštěvnost

Návštěvnost