Další informace z obce

Chodník Břevenec směr Šumvald

logo EUlogo MMR

 

 

 

V červnu 2021 byla do Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) podána dotační žádost k projektu, jehož hlavním cílem je zrealizovat stavbu chodníku v obci Šumvald, který svede pěší dopravu ze silnice III/44629, což povede ke zvýšení bezpečnosti dopravy.

V rámci projektu tedy dojde ke zlepšení propojenosti regionu pomocí napojení daných úseků na již stávající chodníky, a tím umožní lepší dostupnost k občanské vybavenosti. Součástí výstupu projektu je lepší přístupnost autobusových zastávek, které dojíždějící využívají při přepravě do zaměstnání, škol či za službami.

Podaná žádost o dotaci byla úspěšná a projekt je v současnosti realizován s termínem ukončení v červnu 2023.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

 

Cíl: Hlavním cílem projektu je zrealizovat stavbu chodníku v obci Šumvald, který svede pěší dopravu ze silnice III/44629, což povede ke zvýšení bezpečnosti dopravy.

Předmět projektu a jeho výsledky: Předmětem projektu je výstavba nového chodníku podél silnice III/44629. Chodník bude upraven bezbariérově. Výsledkem je, že chodník chodcům umožní rychlejší a bezpečnější přesun do práce, do školy, za službami apod. Chodník svede chodce z prostoru frekventované silnice. Očekávanou změnou je zlepšení mobility a zvýšení bezpečnosti dopravy podél silnice III/44629 v obci Šumvald. Výsledkem také je usnadnění pohybu po obci a zlepšení přístupnosti k zastávce veřejné hromadné dopravy.

Info pro veřejnost

Obec Šumvald se od 15.8.2018 stala plátcem DPH

Nabídka práce v regionu

NABÍDKA PRÁCE ve vašem regionu

Czech POINT na OÚ

Obecní úřad Šumvald

Adresa:
Šumvald č. p. 17
783 85 Šumvald
Tel.: 585 041 258
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
[ E-podatelna ]

Úřední hodiny:
Pondělí, Středa
7:00 - 10:45 a 11:15 - 17:00
[ Kontakty ]

Návštěvnost

Návštěvnost