Obecní systém odpadového hospodářství

Třídění rostlinného odpadu na hřbitově v Šumvaldě

Obec Šumvald úspěšně zavedla systém třídění komunálního odpadu, který se snaží stále vylepšovat. Nyní plánuje další krok ke snížení produkce komunálního odpadu.

V čem tento krok spočívá? Na šumvaldském hřbitově od dubna umístíme hnědé popelnice na bioodpad. Budou stát u vchodu na hřbitov vedle černých kontejnerů na směsný komunální odpad.

Odkládat do nich budete rostlinný odpad vzniklý především z jarní úpravy hrobů, kdy se hroby osazují novými květinami a staré se po zimě likvidují. Odložit zde můžete také chvojí, nebo kytice, které musí být zbavené drátků, celofánů nebo plastových ozdob. V žádném případě zde nevhazujte svíčky, kameny, papíry.

Smyslem tohoto kroku je snaha co nejvíce snížit množství komunálního odpadu, který končí na medlovské skládce. Jak všichni víme, poplatky za uložení odpadu na skládce se stále zvyšují, stejně tak rostou i ostatní náklady s tím spojené (doprava, manipulace…).

Aby tento krok a celý záměr obce splnil účel, potřebujeme především Vaši spolupráci a Váš zodpovědný přístup, který spočívá v tom, že budete do hnědých "bio" popelnic odkládat pouze rostlinné zbytky, žádné jiné.

Za to Vám děkujeme!

V některém dalším čísle novin Vás pak budeme informovat, do jaké míry se tento záměr podařil či nepodařil splnit.

Info pro veřejnost

Obec Šumvald se od 15.8.2018 stala plátcem DPH

Nabídka práce v regionu

NABÍDKA PRÁCE ve vašem regionu

Czech POINT na OÚ

Obecní úřad Šumvald

Adresa:
Šumvald č. p. 17
783 85 Šumvald
Tel.: 585 041 258
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
[ E-podatelna ]

Úřední hodiny:
Pondělí, Středa
7:00 - 10:45 a 11:15 - 17:00
[ Kontakty ]

Návštěvnost

Návštěvnost